zvernennya

 

      Вельмишановні пане Президент, пане Прем'єр-міністр,

пане Голова Верховної Ради України!

Україна обрала європейський шлях розвитку. Але для того, щоб її перетворити у конкурентоспроможну європейську країну, ми повинні забезпечити кардинальне зростання ділової досконалості вітчизняних підприємств, організацій і установ. За короткий період часу переважна більшість вітчизняних компаній мають стати такими ж досконалими, як і більшість компаній європейських країн. І, одночасно з входженням в Україну іноземних компаній, українські підприємства також повинні просуватися в інші країни, зокрема розвинені європейські.

У розвинених країн був час, щоб на основі конкуренції здійснити поступовий природний відбір гідних компаній, підняти загальний рівень їх досконалості, а відтак – забезпечити конкурентоспроможність своїх економік. А Україні, щоб не стати чиєюсь «філією», цей підйом необхідно здійснити в стислі терміни і в умовах помітної переваги конкурентів. І тут без активної державної підтримки не обійтися: недосконалі українські виробники можуть бути масово витіснені закордонними компаніями з власного ринку.

Наші основні суперники - найдосконаліші компанії-«професіонали», які працюють значно вище приписів стандартів. І вони не стоять на місці, а продовжують удосконалюватися, ще більше віддаляючись від нас. Тому, щоб мати шанс виправити ситуацію, влада повинна орієнтувати ділові кола на якнайшвидше досягнення найвищих рубежів, а не тих, які вже пройдені міжнародними лідерами. І надавати їм усіляке сприяння в скороченні відставання. Це принципово!

Необхідно зробити все можливе, щоб досконалість і якість, що базуються на розвиненій діловій культурі і є фундаментом конкурентоспроможності та соціальної відповідальності, перетворилися на загальнонаціональну ідею. Ця ідея універсальна для будь-яких національностей, партій і течій, віросповідання та державного строю. Вона може стати основою для об'єднання і забезпечення якісного існування всієї країни, всіх її людей. Йдеться про філософію, про цілі розвитку суспільства. З іншого боку, досконалість і якість - це потужні інструменти і практична наука, які дозволяють оцінити потенціал організації, направити його в потрібну сторону, допомогти розвиватися і вдосконалюватися.

Для зміни ситуації щодо досконалості, конкурентоспроможності та сталого розвитку на краще, в Україні необхідно якнайшвидше розробити і затвердити Концепцію державної політики в цій сфері. Але, перш за все, на найвищому державному рівні повинна бути задекларована престижність досконалих організацій та процесів їх вдосконалення, а також заявлено, що в Україні вводиться формула: «Чим досконаліша організація, тим комфортніше їй в державі». Цю формулу потрібно закріпити в Законі. Вона повинна стати єдиною для всіх суб'єктів господарювання. Як у спорті або мистецтві. Також потрібно в стислі терміни впорядкувати й перерозподілити в межах держави функції і відповідальність органів виконавчої влади за розвиток в Україні руху за досконалість і якість.

Істотне підвищення рівня досконалості основної маси українських організацій, крім іншого, буде позитивно сприяти міжнародній економічній інтеграції України. Адже інтегруватися в європейський і світовий простір з недосконалими організаціями і відсталою економікою - безперспективно.

Перевагою України є те, що вона вже має відповідних фахівців європейського рівня, повноваження від провідних компетентних європейських організацій, відпрацьовані технології з організації вдосконалення, компанії-зразки для наслідування і т.п. Є й позитивний практичний досвід з перетворення українських компаній у більш досконалі і успішні. Провідні вітчизняні фахівці вже довгий час працюють за кордоном - допомагають підніматися до європейського рівня також компаніям із інших країн. Однак без усунення недоліків в державній політиці, без дієвої підтримки з боку влади в масштабах України складно перетворити успішні пілотні проекти в масовий рух за ділову досконалість, якість і конкурентоспроможність.

Вельмишановні пане Президент, пане Прем'єр-міністр,

пане Голова Верховної Ради України!

Учасники 23-го Міжнародного форуму «Дні якості в Києві`2014» у Всесвітній день якості звертаються до вас з проханням очолити перетворення України у розвинену конкурентоспроможну країну на засадах кардинального підвищення досконалості українських організацій (підприємств, установ), надати особисту підтримку розвитку в країні руху за ділову досконалість і якість та дати відповідні доручення українським органам виконавчої влади.

Успіху на цьому шляху може сприяти включення до «Стратегії - 2020» окремої загальносистемної реформи у сфері ділової досконалості і якості.

doc

 

Скачать

м. Київ, 13 листопада 2014 року - Всесвітній день якості

 

 

 

Контакты

  • (067) 512-55-54 (председатель Совета директоров ОР "НКД", Валентин Бельский)
  • 54037, г. Николаев, ЧП «ТК-Ренессанс», ул. 295 Стрелковой Дивизии, 79-Б.
  • infomailuaq.mk.ua

О нас

Украинская ассоциация качества предоставляет информацию о возможностях личной реализации организаций в справедливой атмосфере, через индивидуальный успех каждой, добиваясь общего успеха региональных объединений. Подробнее

Вход / Регистрация

Scroll to top
This site uses encryption for transmitting your passwords. ratmilwebsolutions.com